מוזיקה ללא תמלוגים

קטלוג מוזיקה ללא זכויות יוצרים

חסכון בעלויות ללא פשרות

 אנו מחזיקים בזכויות לקטלוג מוזיקה ללא זכויות יוצרים האיכותי בישראל שפוטר אתכם מתשלומים גבוהים לגופי התמלוגים המקומיים.  על מנת לעשות קצת סדר בנושא ניתן כאן הסבר קצר על מה זה בכלל מוזיקה ללא תמלוגים ומה המצב בישראל.

מהי מוזיקה ללא תמלוגים?

מוזיקה ללא תמלוגים היא מוזיקה רגילה לכל דבר ועניין במגוון סגנונות - פופ, רוק, אלקטרוני וכן הלאה שהוחרגה מגופי תמלוגים שפועלים עפ"י חוק במדינה (כמו אקו"ם לדוגמא). משמעות הדבר היא שבעלי קטלוג המוזיקה ללא תמלוגים מחזיקים ב 100% של הזכויות על השירים הכלולים בו והם הגוף היחיד שמקבל תשלום עבור שימוש בהם.

מוזיקה ללא תמלוגים עפ"י רוב לא תהיה מוכרת מכיוון שאינה זוכה לחשיפה במדיה הרגילה. היא לא מתנגנת ברדיו, לא תראו קליפים של שירים ללא תמלוגים מתנגנים בטלוויזיה וביו-טיוב ושירים אלה גם אינם צועדים במצעדי המוזיקה ברחבי העולם. עקב כך התעריף על שימוש בשירים אלה הוא נמוך משמעותית משימוש במוזיקה רגילה עליה חייבים בתשלום לגופי התמלוגים.

יחד עם זאת חשוב לציין שאם בעבר מוזיקה כזאת היתה באיכות ירודה עם הפקה זולה ושירים משעממים ושבלוניים. כיום שונה לחלוטין וישנם קטלוגים כמו זה שנמצא בידינו שמופקים ונשמעים נהדר ויוצרים את האווירה המבוקשת באופן מצוין וללא התפשרות על איכות.

גופי התמלוגים בישראל

בישראל פועלים על פי חוק ארבעה גופי תמלוגים:  

אקו"ם: הגוף המטפל בגבייה של תמלוגים עבור המחברים והמבצעים של השירים.

הפדרציה: גוף המייצג את חברות התקליטים וגובה תמלוגים עבור הקלטות המוזיקה.

פי"ל (הפדרציה למוזיקה ישראלית וים תיכונית):  גוף הפועל כמו הפדרציה ומתמקד בעיקר בגביית תמלוגים עבור אמנים ים תיכוניים.

 עילם ואשכולות: גוף המטפל בגביית תמלוגים עבור המבצעים (הנגנים) במוזיקה הישראלית.

לכל אחד מגופי התמלוגים תעריף משלו והגבייה נעשית לרוב בתשלום שנתי שמחושב לפי סוג העסק, גודלו וכמות האנשים המבקרים בו.

בהתאם לכך כל בית העסק בישראל המבקש להשמיע מוזיקה מוכרת מקומית ולועזית, מחויב על פי חוק לשלם לכל ארבעת הגופי התמלוגים סכומים שמגיעים לאלפי שקלים בשנה.

על מנת להקל על ההוצאות הגדולות הכרוכות בניהול עסק ומתוך הבנת הצורך בפתרון חוקי שיעקוף את התשלומים הנ"ל רכשנו זכויות על קטלוג מוזיקה שהשמעתו אינה כרוכה בתשלום לגופי התמלוגים.

מדובר בקטלוג בין לאומי משובח הכולל מגוון רחב של סגנונות ונותן מענה מצוין לכל מי שאינו מוכן להתפשר על איכות ויחד עם זאת מבקש לחסוך את אלפי השקלים הכרוכים בהשמעת מוזיקה מוכרת.

בין החברות המובילות בעולם שכבר עושות שימוש בקטלוג תמצאו את מקדונלד, פיצה האט, Porsche, הוגו בוס, רשת מלונות רדיסון ועוד.

רוצים להתרשם בעצמכם? צרו איתנו קשר ונשמח להדגים!